Haber Detayı
14 Nisan 2022 - Perşembe 09:42
 
Adıyaman Kızılay Şubesi'nden Alitaşı Mahallesine Sıcak Yemek
Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesi ve Ali taşı Muhtarlığı tarafından Ramazan ayının gelmesiyle beraber ihtiyaç sahibi 700 aileye sıcak yemek verdi.
- Haberi
Adıyaman Kızılay Şubesi'nden Alitaşı Mahallesine Sıcak Yemek

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi, Ramazan ayının gelmesiyle yaşlı, kimsesiz veya evinde yemek pişiremeyen ihtiyaç sahibi binlerce vatandaş için sıcak yemek çıkarıyor.

Türk Kızılay gönülleri aşçıları tarafından özen ve titizlikle pişirilen yemekler, ihtiyaç sahipleri, kimsesiz ve yaşlılara Ali taşı mahallesinde 700 kişiye iftar yemeği verdi.

Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir menüyle ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtacaklarını belirten Kızılay Adıyaman Şubesi Başkanı Murat Bulut “Ramazan ayının bolluk ve bereketiyle beraber bizde günlük yardımlarımızı ve mahallerinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği veriyoruz dedi.

Bulut Bu yemekler ihtiyaç sahiplerimize Ramazan ayı boyunca ulaşacak. Bizler ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin destekleriyle ulaşıyoruz. Bizler bir tek sıcak yemek vermiyoruz ailelerimize bunun yanı sıra maddi desteklerimizde devam ediyor dedi.

Yapılan çalışmalardan dolayı Adıyaman Kızılay Şubesine teşekkür eden Ali taşı mahalle muhtarı Mustafa ilik iftar yemekleri lüks lokantalarda 5 yıldızlı otellerde verilmemeli Allah rızasını kazanmak için evine et götürmeyen sıcak yemek yemeyen ailelere yemek verilmeli. Kızılay Türkiye’nin hayır ve gönül kapısı fakir fukaranın çaldığı yer bu amaçla bu tür etkinlikler ramazan ayı boyunca sürekli yapılmasını tebrik ediyorum dedi.

Muhtar ilik “buradan sivil toplum kuruluşlarına iş adamlarına ve siyasi partilere sesleniyorum ramazan ayında zenginin, yönetiminin değil fakirin karnını doyurun gösteriş meraklısı olamayın dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adıyaman, Kızılay, Şubesi'nden, Alitaşı, Mahallesine, Sıcak, Yemek,
Yorumlar
Haber Yazılımı