Haber Detayı
22 Ocak 2022 - Cumartesi 12:53
 
İyi Parti Besni İlçe Başkanı İmdat YILDIRIM:Besni Belediyesi Karla Mücadelede sınıfta Kaldı
Vatandaşlar günlerdir mağdur, başkan Emre Ortalarda yok
- Haberi
İyi Parti Besni İlçe Başkanı İmdat YILDIRIM:Besni Belediyesi Karla Mücadelede sınıfta Kaldı

Adıyaman Besni ilçesine son yılların en yoğun yağarken bu süreçte Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre'nin bu süreçte ilçede olmadığı iddiası vatandaş tarafından tepki ile karşılandı. 

İlçede kar yağışı sonrası plan program yapılmadan halkın gözünü boyamak amacı ile çalışmaların yapıldığını dile getiren vatandaş ve siyasiler gelinen noktada ilçede hala ara yolların kapalı olduğu ayrıca köy yollarının da kapalı olduğu öğrenildi. Vatandaşların kapalı olan sokak ve caddelerden araçlarını hala çıkaramadığı öğrenildi. 

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım ise yaşananlar ile ilgili açıklama yaparken plansız programsız çalışarak personelinde emeğini hiçe sayarak  personeli boşuna yorulduğunu vurgularken eğlenmeye, gezmeye vs. işlere para bulurken karla mücadeleyi daha teknolojik araçlarla yapmak için neden para bulanamadığını sordu. 

Başkan Yıldırım, sahada emek veren personele teşekkür ederken, eleştirilmesi gerekenlerin liyakatsiz kadrolar olduğunu belirterek bazı soruları sordu; "Öncelikle karla mücadelede görev alan tüm personel arkadaşlara teşekkür ediyorum. 2 gündür ilçemizde etkili olan kar yağışı arkasında birçok soru işareti bırakırken burada eleştirilmesi gereken kişiler liyakatsiz kadrolarıdır. 
 Yağışın yoğunluğuyla ilgili bilgi aldınız mı? Tabii ki evet. Bilgi alındığına göre vermiş olduğunuz personel sayısı ve  araç sayısı karla mücadelede başarısız olacağınızı başından belli ediyordu. Kar küreme aracından birkaç tane kiralamak bu kadar mı zordu. Plansız programsız çalışarak personelinde emeğini hiçe sayıp personeli boşuna yordunuz. 
 Eğlenmeye, gezmeye vs. işlerinize para bulurken karla mücadeleyi daha teknolojik araçlarla yapmak için neden bulamıyorsunuz? 
Karla mücadelede bir kriz masası kuruldu mu? Eğer kurulduysa bu kriz masasının başkanlığını yapan liyakatsiz kimdi?
Liyakatsiz çünkü  karla mücadele de çalışan personelin koordinasyon eksikliğinden dolayı verimli olamadıkları, görev dağılımının plansız yapıldığı aşikardır." dedi. 

ilçeyi yöneten kişiler nerede ve hangi işle meşgullerdi?

Başkan Yıldırım açıklamasının sonunda köy yollarının hala açılmadığını dile getirerek elektrik kesintisi sonrası yaşanan mağduriyetin Akedaş kaynaklı olduğunu kaydetti; "Çevre ilçeler ve beldeler ayrıca karayolları bu kriz masasına dahil edildi mi? 
Edildiyse ilçemizin giriş ve çıkışındaki mağduriyetler neden yaşandı. Köy yollarının bu saate kadar hala kapalı olduğu bilgileri geliyor. Neden hala bu sorun giderilmedi. 
Ve en önemlisi bunlar olup biterken ilçeyi yöneten kişiler nerede ve hangi işle meşgullerdi?
Unutmadan Akedaşa gelince, içme suyunun Akedaş'ın sağladığı elektrik yüzünden verilememesine ve şehrin uzun süren elektrik kesintisine maruz kalmasına,  böyle bir bütçeyle bu mağduriyeti yaşatmasına diyecek bir şey bulamıyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti, Besni, İlçe, Başkanı, İmdat, YILDIRIM:Besni, Belediyesi, Karla, Mücadelede, sınıfta, Kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı