Haber Detayı
20 Ocak 2022 - Perşembe 10:54
 
Kar yağdı, karayolları şefliği seyretti
Adıyaman Karayolları 87. Şube Şefliği kar yağışı sonrası sınıfta kaldı.
- Haberi
Kar yağdı, karayolları şefliği seyretti

İl genelinde kar başlar başlamaz Adıyaman Valiliği gerekli tedbirleri alarak hareket ederken Karayolları 87. Şube Şefliği ise adeta hayatın felç olmasını bekledi.

İl genelinde yollar tamamen kapanırken ilin tek bulvarı olan Atatürk Bulvarı'nda kilometrelerce kuyruk oluştu.

Şehrin ana arteli Atatürk Bulvarı tamda iş çıkış saatlerinde kapanırken kazalara neden oldu. Vatandaşlar araçlarını bırakarak eve yürüyerek gitmeye mecbur kalırken yetkililere tepki gösterdi.

Kar yağışı sırasında hazırlıksız yakalanan ekipler tuzlama çalışmalarında geç kalınca iller arası yollarda kapandı.

Bu kapsamda; Adıyaman-Malatya, Adıyaman-Şanlıurfa, Adıyaman-Diyarbakır, Adıyaman-Kahramanmaraş ve Adıyaman-Gaziantep yolu ulaşıma kapandı.

Adıyaman'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa karayolu ulaşıma kapandı. Kar ve tipi nedeniyle yola devam edemeyen sürücüler, araçlarını durdurmak zorunda kaldı.

Bazı sürücüler tehlikeye rağmen yola devam etmeye çalışırken kara saplanan araçlar, diğer sürücüler tarafından itilerek çıkartıldı.

Yaklaşık 2 saattir mahsur kalan araçlardaki vatandaşlar, yetkililere haber verdi. Donma tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını belirten vatandaşlar, kurtarılmayı bekledi.

Şehirlerarası yolların yanında ilçelere ulaşımda da sıkıntılar yaşandı. Adıyaman'ın Çelikhan, Sincik, Tut, Samsat, Gölbaşı ve Besni ilçelerine ulaşımda yollar kapandı.

 İl genelinde belde ve köy yolları da kapanırken ayrıca Nemrut Dağı yolunun da ulaşıma elverişli olmadığı öğrenildi.

Vatandaşlar özellikle acil durumlar dolayısı ile yoların bir an önce açılması gerektiğini belirtirken, yetkilileri göreve çağırdı.Haber:Rabia ATABAY

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kar, yağdı,, karayolları, şefliği, seyretti,
Yorumlar
Haber Yazılımı