Haber Detayı
28 Nisan 2022 - Perşembe 22:54
 
KZOB Başkanı turanlı: çiftçimize 4 milyon tl ödenecek
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Ocak ve Şubat aylarında yağan kar sonrası zarar gören 41 çiftçiye 4 milyon TL ödenecek.
- Haberi
KZOB Başkanı turanlı: çiftçimize 4 milyon tl ödenecek

Adıyaman Kahta ilçesinde Ocak ve Şubat aylarında meydana gelen son yılların en fazla kar yağışı sonrası ilçede bulunan tarım alanları zarar görmüştü. 

Kar yağışı sonrası Kahta ilçesinde mağdur olan seraları ve çiftlikleri zarar gören çiftçiler için devlet yetkililerinin yardımcı olması çağrısında bulunan Kahta Ziraat Odası Başkanı (KZOB) Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, yaptığı açıklama ile çiftçilerin yüreğine su serpti. 

KZOB Başkanı Turanlı konuya ilişkin verdiği demeçte; "Ocak ve Şubat aylarında ilçemizde yağan karlar sonrası özellikle gıda sektörüne hizmet eden seracılık ve hayvancılık ile uğraşan 41 çiftçinin Kahta'da sera ve hayvan ahırları karlar altında kalarak zarar görmüştü. Sürecin başında bu yana takipçi olacağını dile getiren Adıyaman milletvekillerinin girişimleriyle zarar gören üreticilerimizi bir nebze olsun rahatlatacak 4 milyon TL para gelmiştir. 
Oluşan mağduriyetin giderilmesi adına büyük emeği olan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Milli Savunma Komisyon Başkanımız Ahmet Aydın ile diğer milletvekillerimize Kahta İlçe Tarım Müdürümüz Zülküf Orak beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KZOB, Başkanı, turanlı:, çiftçimize, 4, milyon, tl, ödenecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı