Haber Detayı
14 Nisan 2022 - Perşembe 09:40
 
Yurttaş Milletvekili Tutdere’ye Feryat Etti: AKP Fakiri Fukarayı Sömürüyor
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Adıyaman Merkez’de esnafı ve vatandaşları ziyaret etti.
- Haberi
Yurttaş Milletvekili Tutdere’ye Feryat Etti: AKP Fakiri Fukarayı Sömürüyor

Milletvekili Tutdere vatandaşa bir dokundu bin ah işitti. Vatandaşlardan biri "Zamlardan şikâyetçiyiz” derken başka bir vatandaş ise  “Tayyip'in bize yaptığını gavur yapmaz. Fakir fukarayı sömürmeye ne hakkı var. Pahalılık var, insanlık yok, Allah korkusu yok.” dedi.

“Tayyip'in Bize Yaptığını Gâvur Yapmaz”

Milletvekili Tutdere’ye dert yanan 60 yaşındaki vatandaş, yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığından yakınarak,  “Tayyip'in bize yaptığını gâvur yapmaz. Allah işini rast getirmesin. Bu kadar da olmaz, fakir fukarayı sömürmeye ne hakkı var. Pahalılık var, insanlık yok, Allah korkusu yok. Kimse bize sahip çıkmıyor. Ben 60 yaşında dul bir kadınım, bir gelirim yok. Ne olacak?” dedi.

“İnşallah Memleketimizin Başına CHP Gelir”

CHP’nin iktidara gelmesi temennisini Milletvekili Tutdere’ye dile getiren vatandaş, “CHP yine insaflı, CHP yine mert. Bunlar bırakmıyorlar ki CHP gelsin. CHP ne çalıyor, ne de şereften yoksun. İnşallah memleketimizin başına CHP gelir, Tayyip Erdoğan gider” ifadelerini kullandı.

“Her Gün Yeni Bir Zam Geliyor, Geçinemiyoruz”

Ziyaretleri sırasında hamallık yapan vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Tutdere’ye zamlar ve hayat pahalılığından dolayı geçinemediklerini dile getiren hamallar, “Günlük, 150-200 TL kazanabildiklerini söyleyen hamallar, “Sabah erkenden geliyoruz, akşam 6'ya kadar bekliyoruz. İş çıkarsa 150-200 TL yevmiyemiz var. Geçinemiyoruz. Her gün bir zam geliyor. Bir koli yumurta olmuş 45 lira”  şeklinde yakındı.

“Millette Para Yok, Sürekli Gurbete Gidip Geliyoruz”

CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin TÜİK'in işsizliğin düştüğüne ilişkin açıklamalarına, “İşsizlik düştü mü?” sorusuna, “Nerede düşmüş vekilim, daha çok arttı. Millette para yok, bu yaşta sürekli gurbete gidip geliyoruz” diye yanıt verdi.  Tutdere: ise vatandaşlara, “Hep birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğiz ama bu zam düzenini de değiştireceğiz” diye karşılık verdi.

“Oyumu Bugüne Kadar CHP’ye Vermedim Fakat Artık Akıllandım”

Bir başka vatandaş ise daha önce CHP'ye oy vermediğini, fakat artık CHP'ye oy vereceğini dile getirerek Milletvekili Tutdere'ye şunları söyledi: “Zamlardan şikâyetçiyiz. Fakat bir bakıyoruz ki yine gidip oy veriyorlar. Az önce bir vatandaş çıktı diyor ki bizi kandırıyorlar. Biz cahil miyiz ki bizi kandırıyorlar? Cahil insan kandırılır. Sizi takdir ediyorum, oyumu bugüne kadar size vermedim fakat artık akıllandım. Kendi adıma konuşuyorum bundan sonra sizi destekleyeceğim. Sizin gibi bir tane daha vekilimiz olsa daha iyi olurdu. Adıyaman'ın çocuğusunuz, bizim derdimizi biliyorsunuz ne provokasyon yapıyorsunuz ne de yalan söylüyorsunuz. Kulağıma geliyor herkese yardımcı oluyorsunuz. Yaptıklarınızdan mutlu oluyorum.” dedi.Sezai YARGUCI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yurttaş, Milletvekili, Tutdere’ye, Feryat, Etti:, AKP, Fakiri, Fukarayı, Sömürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı