Adıyaman Belediyesi’nden Bir İlk Daha

Adıyaman Belediyesi’nden Bir İlk Daha yeniyolgazetesi.com
Haber Merkezi

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın görev yaptığı dönemde bir ilke daha imza atarak belediyenin 5 yıllık süreçte bütçeden mali raporlara kadar her konuda yapılanları tüm şeffaflığıyla halkın erişimine açtı.


Yasal mevzuata uygunluk, şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik mantığıyla sevdamız Adıyaman diyerek gecesini gündüzüne katan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve belediyenin 5 yıl boyunca yürüttüğü işleyişin tüm şeffaflığıyla vatandaşlar tarafından incelenebileceği web sitesinin erişime açıldığını duyurdu.

Göreve başladığı gün itibariyle kendini Adıyaman’a adayarak gece gündüz hizmetlerine aralıksız devam eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, görev yaptığı dönem boyunca Adıyaman Belediyesi’nin yürüttüğü stratejik yönetim planları, bütçeler, faaliyet raporları, meclis faaliyetleri, iç ve dış denetim raporları, mali raporlar, gelir ücret tarifeleri, devam eden ve tamamlanan projelerin yanı sıra daha fazla bilginin mevcut olduğu “https://rapor.adiyaman.bel.tr/” web sitesini tüm şeffaflığıyla vatandaşların erişimine açtı.

Şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Başkan Kılınç, “Şeffaf yönetim anlayışı çerçevesinde oluşturduğumuz bu platformla vatandaşlarımıza hizmet ettiğimiz süre zarfında belediyemizin gelir gider tablosu dahil işleyişimiz hakkında merak edilenleri inceleme fırsatı sunuyoruz. Dürüstlük ve samimiyetle hizmet ettiğimiz süre boyunca tek amacımız Adıyaman’ımızın hep daha iyi yerlere gelmesi oldu. Bu amaçla yaptığımız tüm hizmetleri şeffaflıkla ve dürüstlükle yaparak vatandaşlarımızın da bunları görüp incelemesi için web sitemizi halkımızın hizmetine açtık.” sözlerini dile getirdi.