Başkan Kılınç, geleceğin teminatı gençlerle eğitim yuvalarında buluşuyor

Başkan Kılınç, geleceğin teminatı gençlerle eğitim yuvalarında buluşuyor yeniyolgazetesi.com

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi’nin yürüttüğü ’Gençlik Makamı Buluşmaları’ projesi doğrultusunda okullarda gençlerle vakit geçirmeyi sürdürüyor.


Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi tarafından hayat bulan 'Gençlik Makamı Buluşmaları' programıyla bir gün içerisinde üç tane okula gidip öğrencilerle buluştu.

Kılınç’ın ilk durağı; Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriydi. Öğrencilerle buluşmadan önce meslek atölyelerini gezerek, öğrencilerin çalışmalarına baktı. Ardından konferans salonunda öğrencilere hitap eden Kılınç, bu zamana kadar olan deneyimlerini paylaşıp, öğrencilerin sorularına cevap verdi.

Daha sonra Kılınç, TOBB İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle birlikte yemek yedi ve sohbet etti. Adıyaman Fen Lisesi'ne son ziyaretini gerçekleştiren Kılınç, Fen Lisesi öğrencilerinin fikir ve projelerini dinledi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın gerçekleştirdiği 'Gençlik Makamı Buluşmaları'na yoğun ilgi gösteren öğrenciler, konferans süresince Kılınç'tan mesleki deneyimleri hakkında bilgiler alıp, merak ettiklerini sordu.

Gençlerin kendileri için çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kılınç, "Bu ülkenin geleceği olan siz gençliklere güveniyoruz" dedi.

Adıyaman Belediyesi tarafından hayat bulan'Gençlik Makamı Buluşması' projesi hakkında konuşan Kılınç, "Şehrimizi yönetirken gençlerin fikirlerini, görüşlerini merkeze aldığımız; bu bağlamda gençlerle buluştuğumuz, etkinlikler yaptığımız ve tavsiyelerini aldığımız bir prestij projedir. Gençlere sonuna kadar açık olan bu makamda; Gençlik STK'ları, KYK, Gençlik Merkezleri gibi paydaşlarla birlikte hareket edeceğiz ve gezi, kariyer günleri, sohbet, kitap tahlili gibi birçok etkinliği hayata geçireceğiz inşallah. Bugün de bu proje kapsamında siz kıymetli öğrencilerimizle bir araya gelerek, sorularınızı cevaplandırdık. Allah'a şükürler olsun ki ülkemizin geleceği daha da parlak" şeklinde konuştu.

Öğrenci buluşmasının ardından Kılınç, okul yönetimi ve öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.Haber:Sezai YARGUCI