Üniversite öğrencilerine burs desteği

Üniversite öğrencilerine burs desteği yeniyolgazetesi.com
İHA

Bozova Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine burs desteği verildi.


Bozova Belediyesi, ilçe genelinde bu yıl ilk defa sınava girerek üniversiteyi kazanan öğrencilere burs desteğinde bulunacak.

 

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda bu yıl ilk kez üniversite sınavına girerek üniversiteye yerleşen 320 öğrenciye bir defaya mahsus burs desteği veriliyor. Burs verilmesi için alınan başvurular, değerlendirmeler sonrasında öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığı belirtildi. Verilecek burslar maddi durumu iyi olmayan öğrenciler başta olmak üzere sırasıyla verileceği bildirildi. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin yanı sıra Bozova Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl açılan üniversiteye hazırlık kurslarında da başarılı olan öğrencilere de burs desteği verileceği ifade edildi.

 

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, verilecek bursla ilgili açıklamasında, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize her türlü desteği veriyor ve vermeye de devam ediyoruz. Bugün ilçemizde üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olmak için kendilerine bir defaya mahsus olmak üzere burs desteğinde bulunuyoruz. İnşallah üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz gelecekte büyük başarılara imza atacaklardır. Üniversite sınavına girerek üniversitelere yerleşen tüm öğrencilerimize eğitimde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.