Ziraat Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı, Ömer Faruk Özbek İl Başkanı Oldu

Ziraat Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilciliği Seçimleri Yapıldı, Ömer Faruk Özbek İl Başkanı Oldu yeniyolgazetesi.com
Cahide Hayrunnisa Çiçek

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) bünyesinde faaliyet gösteren Ziraat Mühendisleri Odası’nın 49. dönem Olağan Genel Kurul çalışmaları çerçevesinde, Adıyaman İl Temsilciliği Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri, 09 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi.


Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Temsilcisi Cafer Mama, genel kurul üyelerine İl Temsilciliği'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yönetim Kurulu'nun genel kurul üyeleri tarafından oybirliği ile ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Seçimler sonucunda İl Temsilciliği'ne Adıyaman Tarım Kredi Kooperatifinden Ömer Faruk Özbek, İl Temsilci Yardımcılığı'na ise Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Erdal Doğunç seçildi. Seçimlere katılan Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas Bey ile İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz Bey, seçimlerin ülkemiz ve memleketimiz için hayırlı olması temennisinde bulundular.

Seçimlerin ardından ZMO Adıyaman İl Temsilciliği'ne seçilen Ömer Faruk Özbek, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremde hayatını kaybeden meslektaşlarına başsağlığı dileyerek, seçimlerin bu nedenle buruk bir şekilde yaşandığını ifade etti. Önceki dönemde görev yapan Cafer Mama'nın pandemi ve deprem dönemlerinde zorlu bir süreç geçirdiğini vurgulayan Özbek, bu dönemde görev alan tüm meslektaşlarına teşekkür ederek, devralınan bayrağı daha yükseklere taşıma çabası içinde olacaklarını belirtti.

Özellikle depremde ağır hasar gören ZMO İl Temsilcilik binasının yer temini ve Oda faaliyetlerini sürdürebilmek için gerekli çalışmalara hemen başlanacağını ifade eden Ömer Faruk Özbek, en kısa sürede Oda tabelasının asılacağını ve deprem sonrası zor bir süreçten geçen memleketin yeniden ayağa kalkması için Ziraat Mühendisleri Odası olarak üzerlerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getireceklerini söyledi.