Depremde hasar gören cami minareleri yıkılıyor

Depremde hasar gören cami minareleri yıkılıyor yeniyolgazetesi.com

Dağdan kopan kaya parçaları tedirgin ediyor Deprem ve selin vurduğu Adıyaman’ın Tut ilçesinde dağdan kopan kaya parçaları vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.


 Deprem ve selin vurduğu Adıyaman'ın Tut ilçesinde dağdan kopan kaya parçaları vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 15 Mart'taki sel felaketiyle sarsılan Adıyaman'ın Tut ilçesinde bu iki afetin etkileri sürüyor. İlçenin kuzeyinde bulunan Hacı Mammet Dağı'ndan hala büyük kaya parçaları koparak ilçe merkezi yönüne düşüyor.

Dağın eteklerinde bulunan Çanakçı Mesire alanı deprem sonrası sel ile sürüklenen kaya ve çamur deryasının altında kaldı. Mesire alanında bulunan oyun alanları, banklar ve diğer alanlarının hepsi kullanılmaz hale geldi.

Yaşanan bu iki felaketin ardından günler geçmesine rağmen hala dağdan kaya parçaları kopuyor. Dağdan kopan kaya parçası bir vatandaşın ce telefonu kamerasına yansıdı. Yüzlerce metre yükseklikten düşerek ilerleyen kaya parçaları bölgede arazisi bulunan vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar, Tut ilçesinin doğa turizmin merkezi olan Çanakçı bölgesinde gerekti önlemleri alarak biran önce çalışma yapılmasını, yollarının açılmasını ve baharda misafirlerini ağırlamasını bekliyor.

Kaynak: İHA