Mahmut TEKİN

Mahmut TEKİN

BAŞTA VALİ OLMAK ÜZERE HERKESE GÜNAYDIN!

 


BAŞTA VALİ OLMAK ÜZERE HERKESE GÜNAYDIN! 

(Bağımsız Kürsü) 

Esas konumuza gelmeden önce, ilimizin hastane ile ilgili eskiden beri devam eden olumsuzluklarına azda olsa biraz değinelim. 

Merkezi Hükumetin ekonomik olarak güçlü olduğu dönemlerde, bu memleket hastane olarak hak ettiği yatırımları alamadı. Hükümet Konağı, köprü, Adliye Sarayı, kurum binalar, cezaevi yaptık, bunların yanında 415 yatak kapasiteli iki hastanemizi yıkıp, vatandaşı şehrin bir köşesine yapmış olduğumuz hastaneye mahkûm ettik! 

Nüfusu bizden az olan elin memleketine Şehir Hastaneleri yapılırken, biz Adıyaman'ı Devlet Hastanesi olmayan bir-kaç ilden biri yaptık! 

PANDEMİ ve DEPREM felaketlerinde halkımız, bunun acısını çaresizlik içerisinde çekerken büyük kayıplar verdik, büyük bedeller ödedik! 

Depremde, büyük darbeler alan halkımız halen yaralarını saramazken, çeşitli yaralanmalar, kırık, çıkık, yaşam kalitesini azaltan, kemik, eklem, kas ve sinir sistemi hastalıkları ile uğraşan ve ampute olan vatandaşlarımız tedavi için il dışına giderken;

Adıyaman'ın bu hastalıklarla ilgili tamda böyle bir hastaneye ihtiyacı varken, Büyük bir kuruluş geniş kapsamlı yemekli bir basın toplantısı yaparak, büyük bir felaket geçiren Adıyaman’ın sorunlarını çözmede bizde varız diyor;

Parası-pulu, finansmanı, planı, projesi hazır, yeter ki bize yer gösterin,  arsa tahsisi yapın, bu memlekete 100 YATAKLI FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON HASTANESİ yapalım! 
 
Kim diyor? 

Genel merkezlerinden söz ve destek alan MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Abdülkadir Kurt!

AĞUSTOS 2023’ de Adıyaman'ı yönetenlere bu teklif yapılıyor, aradan dört ay geçiyor kimseden ses seda çıkmıyor!

Yaklaşık 10 ay sonra bu kalem, ikinci kez bir daha soruyor,  bu memleketi sözde yönetenler neredesiniz bu kuruluşa hastane yapılması için arsa tahsisi yapıldı mı? 

Yine çıt yok! 

Bayramdan önce MÜSİAD Şube Başkanı Abdulkadir Kurt, kamuoyuna bir basın açıklaması yaparak, sözünü verdiğimiz hastanenin çizimleri, planları, projeleri ortaya çıktı. Ancak, devlet tarafından yapılacakmış diyip NOKTAYI koyuyor! 

Ve böylece,  yöneticilerin basiretsizliğinden Adıyaman önemli bir hizmetten mahrum bırakılıyor! 

Bu hizmete, depremden sonra Adıyaman'ın fazlasıyla ihtiyacı vardı! 

En az 100 milyon TL'lik bir yatırımdı!

En az, 250-300 kişi istihdam edilecekti! 

Bu konuda büyük sıkıntılar çeken depremzedeler il dışına gitmeyeceklerdi! 

Peki, bu sorumsuzluğa, bu vurdumduymazlığa karşılık şimdi  biz ne diyelim;

Evet, böyle bir hizmeti ilimize çok görüp arsa tahsisi yapamayan, kaptan köşkünde oturup popülizm için boy-boy fotoğraflar atarak tribünlere oynayan ilin valisine GÜNAYDIN diyelim!

Bu arsa tahsisinin neden-niçin yapılmadığının, Adıyaman'ın böyle bir hastaneden mahrum edilmesinin hesabını sormayan dört milletvekilimize de GÜNAYDIN diyelim!

 Adıyaman için çok önemli bir hizmeti gündemine almayan, yanından, sağından ve solundan bile geçmeyen basın kuruluşları ve gazeteci arkadaşlarımla birlikte, böyle önemli bir olayda sesleri çıkmayan, parti başkanlarına, oda ve tüm STK’lara buradan onlara da GÜNAYDIN diyelim!
ARŞİV YAZILAR